Šis tas apie mineralinę kosmetiką


Mineralinė kosmetika – tai daugiausiai kalbų ir dėmesio sulaukusi viena iš grožio tendencijų 2007-aisiais metais. Štai kai kurie faktai.

 

Mineralinis makiažas (kosmetika) pirmą kartą vartotojams buvo pristatytas JAV dar 1970 metais, tačiau tuo metu tai buvo labai brangi kosmetika ir kiekvienas jos nusipirkti paprasčiausiai neįstengė.  Todėl ji buvo laikoma prabangos dalyku.

 

Tobulėjant technologijoms ir atpigus gamybos kaštams, o taip pat išaugus vartotojų susidomėjimui sveiku gyvenimo būdu, paskatino rinkoje atsirasti nebrangiai mineralinei kosmetikai.

 

Taigi, kas ta mineralinė kosmetika? Kaip ankstesniuose straipsniuose buvo minėta, kad tai kosmetika, pagaminta mineralų pagrindu, kurie susmulkinti iki miltelių (mikronizuoti). Įvairios kosmetikos kompanijos turi savo mineralinės kosmetikos formules, kurios yra laikomos paslaptyje, tačiau pagal sudėtį praktiškai visose yra titano oksido (natūralus, priešuždegiminis mineralas apsaugantis nuo kenksmingų saulės spindulių) ir cinko oksido (taip pat natūralus priešuždegiminis mineralas), kurie yra maišomi su natūraliomis spalvomis. Kitos dažnai pasitaikančios sudėtinės dalys tai žėrutis (suteikia odos paviršiui lygumo ir švytėjimo), baltmolis (absorbuoja, sugeria iš odos išsiskiriančius riebalus), ryžių krakmolas (minkština odą).

 

Kai kurie labai žymūs gamintojai savo produkcijoje naudoja ir nelabai sveikas sudedamąsias dalis: bismuto oksichloridą, kukurūzų krakmolą.

 

Mineralinė kosmetika yra pagaminta birių miltelių pagrindu, kuri naudojama kaip makiažo pagrindas, maskuotojas ar mineralinė pudra. O taip pat miltelių pagrindu yra naudojamos ir kitos makiažo priemonės tokios kaip mineraliniai akių šešėliai, skaistalai, bronzantai (įdegio įspūdį suteikiančios priemonės).

 

Mineralinės kosmetikos vardu kai kurie gamintojai pavadina ir ne miltelių pagrindu pagamintas makiažo priemones, tokias kaip akių tušas lūpų dažai. Šioje produkcijoje, kaip sudedamosios dalys, naudojami aliejai, gyvulinės kilmės šalutiniai produktai, cheminiai dažikliai, vaškas ar kitos, odą sudirginti galinčios medžiagos.

 

O taip pat, kai kurie gamintojai, norėdami pateikti rinkai pigų ar pigesnį produktą, taip prisiviliodami daugiau klientų, savo birių miltelių pagrindu pagamintoje kosmetikoje naudoja netikslią, t.y. „nestandartinę“ mineralinės kosmetikos formulę, taip apgaudinėdami savo klientus, teigdami kad tai „Mineralinė kosmetika“, nors ji ir neatitinka mineralinės kosmetikos nerašytų standartų.

 

Tad būkite budrūs, ir visuomet tyrinėkite sudedamąsias dalis.